Sonda

Jakich informacji szukasz na www.tudzieci.pl?

wydarzeń dla dzieci w Lublinie - 47.4%
miejsc przyjaznych dzieciom i rodzicom w Lublinie - 42.1%
ciekawych artykułów - 10.5%

Wszystkich głosów: 19

Polecane miejsca

Klub Małego Naukowca w FICE

  Zapraszamy wszystkie ciekawe świata dzieci do FIKI do Klubu Małego Naukowca, gdzie będą mogły przekonać się, że...

Obrazek - @TODO przygotować moduł

Wakacje na Bernardyńskiej 11

Wakacje na BernardynskiejWszystkie dzieci zapraszamy na wesołe wakacyjne warsztaty do naszej nowej pracowni przy ul. Bernardyńskiej 11. Będziemy ćwiczyć zdolności muzyczne i plastyczne, tańczyć i robić zdjęcia.

Czytaj więcej...

Program MathRiders Lublin "Miesiąc z matematyką".

mathridersMathRiders Lublin zaprasza wszystkie lubelskie przedszkola do programu "Miesiąc z matematyką".
Przez 4 kolejne tygodnie nauczycielki MathRiders będą całkowicie za darmo prowadzić godzinne zajęcia matematyczne metodą MathRiders dla grupy maksymalnie 8 dzieci w Państwa placówce. W danym przedszkolu może być więcej niż jedna grupa.

W tym momencie są jeszcze miejsca dla 3 grup na maj i 4 grup na czerwiec. Więcej szczegółów oraz przyjmowanie zgłoszeń pod numerem telefonu 516 064 292 lub 604 50 50 51.

O programie MathRiders:
MathRiders to metoda nauczania matematyki opracowana przez Grupę Edukacyjną Helen Doron. Jej częścią jest program dla dzieci w wieku 4-11 lat.

MathRiders stosuje połączenie innowacyjnych pomysłów, zachęty i zabawy, aby dzieci zrozumiały podstawy matematyki i aby zmotywować je do kontynuowania indywidualnej przygody z matematyką. MathRiders pomaga młodszym dzieciom rozwijać ich wrodzone zdolności uczenia się przedmiotów ścisłych.

MathRiders dla dzieci w wieku przedszkolnym to:

• nowoczesne programy opracowane przez ekspertów w dziedzinie psychologii rozwojowej i pedagogiki wczesnoszkolnej
• specjalistyczne pomoce naukowe
• intelektualny rozwój dziecka poprzez "gimnastykę mózgu"
• praktyczne rozwiązywanie problemów
• poznawanie i utrwalanie pojęć matematycznych poprzez gry, zabawy, śpiew, zagadki oraz łamigłówki matematyczne
• zastosowanie metod aktywizacyjnych i motywujących
• swobodna, ciepła atmosfera
• specjalnie opracowany zestaw podręczników i zeszytów ćwiczeń
• świetnie wyszkolona kadra nauczycielska
• małe grupy (do 8. osób)

Dzieci i młodzież z dysfunkcją wzroku „namalują” swój świat!

 

chod logoJak niewidomi wyobrażają sobie rzeczywistość? Jak bardzo ich wyobrażenia różnią się od naszych? Poprzez realizację projektu "Chodź namaluj swój świat", skierowanego do dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci
i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Zofii Sękowskiej w Lublinie i ich widzących rówieśników chcemy odpowiedzieć na wyżej postawione pytania.

Ważnym punktem programu będzie samodzielne tworzenie audio deskrypcji, część warsztatów poświęcona zostanie tworzeniu i nagrywaniu opisów prac uczestników. Projekt zakłada cykl warsztatów artystyczno edukacyjnych, które wystartują pod koniec lutego 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych  im. prof. Zofii Sękowskiej
w Lublinie i na Wydziale Artystycznym UMCS. Warsztaty podsumowane zostaną wystawą w Domu Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, na której zestawimy prace dzieci widzących i  niewidomych, wzbogacone samodzielnie stworzoną audiodeskrypcją.

Projekt ma na celu aktywizację dzieci i młodzieży słabowidzącej i niewidomej poprzez umożliwienie im współtworzenia wydarzenia kulturalnego tj. wystawy zawierającej m.in. prace plastyczne przez nich przygotowane opatrzone audiodeskrypcją.

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla mam z woj. lubelskiego

 

computerZ dniem 15 stycznia 2015 roku Fundacja „Fundusz Inicjatyw” rozpoczęła realizację projektu "Mama na rynku pracy". W ramach projektu oferujemy bezpłatne wsparcie dla Matek pozostających bez zatrudnienia z obszaru woj. lubelskiego. Projekt skierowany jest do 50 Matek (kobiet posiadających dziecko/dzieci w wieku do 18 lat, lub do 25 lat w przypadku kontynuowania przez dziecko nauki)

Czytaj więcej...

Bezpłatne kursy e-lerningowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie

image 001Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie we współpracy z firmą Funmedia, ekspertem w dziedzinie nowoczesnych multimediów edukacyjnych, przygotowała dla czytelników półroczny, bezpłatny, nieograniczony dostęp do pięciu internetowych kursów e-learningowych (specjalistycznych i językowych) dla dzieci, osób dorosłych, seniorów i wszystkich dysponujących wolnym czasem oraz mających chęć rozwijania swoich umiejętności.

Czytaj więcej...

Świąteczne zrób to sam (lub z dzieckiem!)

 

zrob to samPamiętacie najpiękniejszy prezent jaki kiedykolwiek dostaliście? Czy był to podarunek pośpiesznie wybrany ze sklepowej półki czy własnoręcznie zrobiony upominek? Podarujcie komuś taką samą radość i skorzystajcie z naszych rad. Dowiecie się jak wykonać wyjątkowy prezent i opakowanie i jak wciągnąć w zabawę swoje dziecko.  

Czytaj więcej...

Wspólna zabawa klockami – maluchy to lubią!

 

Przedszkolne przekladka 72RGBEinstein powiedział niegdyś, że kreatywność to zabawa inteligencji. Jak rozwijać ją u najmłodszych? Na przykład wznosząc wspólne budowle z klocków. Uniwersalne i ponadczasowe klocki choć należą do tych najprostszych zabawek, są uwielbiane przez dzieci. Dzięki różnorodnym kształtom, kolorom dają ogromny wachlarz możliwości i są nieustającym źródłem inspiracji do zabawy.

Czytaj więcej...

"Wyprawka szkolna 2014" - program dofinansowania podręczników

nini z ksiazkaDo 5 września można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. - „Wyprawka szkolna" dzieciom i młodzieży uczęszczającym do szkół i placówek na terenie Miasta Lublin

Czytaj więcej...

Czarodziejski weekend na Farmie Iluzji - 3. Edycja Festiwalu Sztuki Iluzji

 

Jest takie święto, które obchodzą wszyscy. Mali i duzi, wegetarianie i mięsożercy, zakochani i single, Polacy, Niemcy, Amerykanie i Japończycy... To święto to... Weekend! A jeśli taki weekend uświetnimy sobie wycieczką za miasto, w miejsce pełne magii, tajemnic i zagadkowych postaci - wtedy okazja do radości jest podwójna.

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla niepracujących mam - "Sprzedaż z obsługą kasy fiskalnej i komputera (w tym programów do fakturowania)"

 

Rekrutacja uzupełniająca do gr. IV na wsparcie ze szkoleniem „Sprzedaż z obsługą kasy fiskalnej i komputera (w tym programów do fakturowania)”.

Informujemy, że do 14 sierpnia 2014 r. przyjmujemy zgłoszenia do gr. IV obejmującej 180 godzinne szkolenie „Sprzedaż z obsługą kasy fiskalnej i komputera (w tym programów do fakturowania)”. Zachęcamy mamy nieaktywne zawodowo do składania dokumentów, które znajdują się na stronie Fundacji „Fundusz Inicjatyw” w zakładce projektu „PWP Rynek pracy dla mam” w zakładce Rekrutacja.

Oprócz szkolenia w ramach wsparcia oferujemy:                            

·         3 godziny indywidualnego doradztwa,

·         8 godzin coachingu psychologicznego,

·         3-miesięczny staż po odbyciu szkolenia,

·         Udział wraz z mężem/partnerem w warsztacie równych szans kobiet i mężczyzn

·         Wyjazd na spotkanie partnerskie do Wilna dla 1 uczestniczki

Do udziału w projekcie zapraszamy kobiety zagrożone wykluczeniem społecznym z co najmniej jednego powodu spośród wskazanych w ustawie o pomocy społecznej z 12.03.2004 r.

§     zamieszkanie (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa lubelskiego;

§     wiek aktywności zawodowej (od 25 do 34 roku życia);

§     posiadanie statusu osoby NIEAKTYWNEJ ZAWODOWO (oznacza osobę pozostającą bez zatrudnienia, która jednocześnie nie zalicza się do kategorii bezrobotni);

§     brak podjęcia zatrudnienia po przerwie związanej z urodzeniem/wychowaniem dziecka, tj.w okresie minimum 12 miesięcy, maksimum 5 lat od urodzenia najmłodszego dziecka;

§     zainteresowanie podnoszeniem i uzupełnianiem swoich kwalifikacji zawodowych;

§     gotowość do podjęcia zatrudnienia w minimum połowie wymiaru czasu pracy oraz do odbycia trzymiesięcznego stażu,

§     gotowość męża/partnera do udziału w warsztatach równych szans kobiet i mężczyzn.

Uczestniczkom zapewniamy:
• materiały szkoleniowe i pomocnicze; wyżywienie; stypendia szkoleniowe/stażowe; zwrot kosztów przejazdu;

BIURO PROJEKTU

ul. Narutowicza 57/6, Lublin,

KONTAKT tel./fax. 81 532 10 30/33, www.ffi.org.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce prywatnościAkceptuję